IZABRANI RADOVI ZA DRUGU ZBIRKU MLADI PISCI ZE-DO KANTONA

prije 1 sedmica 18

14. 1. 2022. _ Tešanj rezultati konkursa / natječaja za prijavu radova za objavljivanje druge zbirke Mladi pisci Ze-do kantona

U sklopu projekta Mladi pisci Ze-do kantona koji provodi Udruženje za kulturu Kontrast iz Tešnja, od ukupno pristiglih 191 radova,  žiri u sastavu Selma Salihbašić Numić (predsjednica), Kenan Elezović (član) i Mirzela Kopić (članica) jednoglasno su donijeli odluku o odabiru tri najbolja rada, kao i dodatnih 50 radova koji će biti uvršteni u drugu zbirku Mladi pisci Ze-do kantona.

Dodjela nagrada prvorangiranima će biti upriličena u mjesecu martu, o čemu će javnost biti blagovremeno obaviještena.

Nagrađenima i učenicima čiji će radovi biti uvršteni u zbirku čestitamo!

Prvorangirani su:

  1.mjesto Adna Međić IX razred, JU “Prva osnovna škola”, Maglaj – Putovanje s Malim Princom     

  2. mjesto: Mehmed Alihodžić VII razred, OŠ “Vareš”, Vareš – Tajna soba u kući moga djeda

  3. mjesto: Rijad Dedić VII razred, OŠ “Alija Nametak”, Zenica – Moj grad u 3022. godini            

Pored tri prvorangirana, sljedećih 50 radova ulaze u zbirku:

1.  Nadža Sirćo, VIIIb, JU OŠ „Olovo“ Olovo – Tajna soba u kući moga djeda

2. Nadija Rešidović, VI-4, „Prva osnovna škola“ Maglaj – Tajna soba u kući moga djeda

3. Kenan Ljuca, VII5, Prva osnovna škola, Zavidovići – Tajna soba u kući moga djeda

4. Ahmed Čengić,VIII- 1, OŠ “Safvet beg Bašagić“Breza – Tajna soba u kući moga djeda       5. Amra Bedak, VIII razred, OŠ  Kulin  ban ,Tešanjka – Tajna soba u kući moga djeda             6. Ahmedin Ahmić, VIII-c,  OŠ ,Kulin ban,Tešanjka – Moj grad u 3022. godini            

7. Amina Omanović, I X, OŠ „Mula Mustafa Bašeskija” Donje Moštre – Putovanje s Malim Princom                                                                                                                                      8. Faris Valjevac, VIII,  OŠ „Mula Mustafa Bašeskija“  Donje Moštre – Moj grad u 3022. godini     

9. Emin Gagula, IX-5, JU “Safvet-beg Bašagić” Visoko – Tajna soba u kući moga djeda   

10. Eda Omeragić, IX-2, OŠ “Meša Selimovic” Zenica – Tajna soba u kući moga djeda   

11. Iman Mešić, IX-2, OŠ “Huso Hodžić” Tešanj – Tajna soba u kući moga djeda  

12.   Sara Mlivić, VI 2, OŠ „Kulin Ban“ Visoko – Tajna soba u kući moga djeda                    13. Sumeja Fazlić, VIIB, OŠ „Gostović“, Zavidovići – Tajna soba u kući moga djeda                    14. Tahira Deari, VIIIb, OŠ „Gostović“Zavidovići – Moj grad u 3022. godini              

15.   Sukejna Aličić,  IX-2, OŠ“21mart“ Matuzići – Tajna soba u kući moga djeda    

16.   Nejla Muminović, 9b, OŠ „ Kulin Ban“ Tešanjka – Tajna soba u kući moga djeda    

17. Esma Halilović, IX-2, OŠ Huso Hodžić Tešanj – Tajna soba u kući moga djeda        

18. Ninian Škiljo, VIII3, JU OŠ „Meša Selimović“ Zenica – Tajna soba u kući moga djeda     19. Sead Mutapčić, VIII2, JU OŠ „Meša Selimović“ Zenica – Tajna soba u kući moga djeda     20. Emrah Delić, VI,  OŠ „Alija Nametak“ Buci, Visoko – Tajna soba u kući moga djeda

21. Samra Delić, IX-2, OŠ „Novi Šeher“ – Tajna soba u kući moga djeda

22. Nejla Alibalić, 9b, OŠ „Kulin Ban“ Tešanjka – Tajna soba u kući moga djeda 

23.  Fatih Mujkanović, VIIId, OŠ,,Musa Ćazim Ćatić” Zenica  – Tajna soba u kući moga djeda 

24. Medina Šujić, VI-1, OŠ „Abdulvehab Ilhamija“ Kalošević  – Tajna soba u kući moga djeda 

25. Naima Delić, VI-2, OŠ,,Skender Kulenović“ Zenica – Tajna soba u kući moga djeda         26. Nina Petrović, 8.c, OŠ Ivan fra Frano Jukić, Usora – Tajna soba u kući mog djeda         27. Laura Čolić, 6.b, OŠ Ivan fra Frano Jukić, Usora – Tajna soba u kući mog djeda         

28. Ibrahimović Nedžma, VII-2, OŠ “Huso Hodžić” Tešanj – Tajna soba u kući mog djeda        

29. Aiša Alibegović, IX, OŠ “Meša Selimović” Zenica – Putovanje s Malim Princom          30. Alijagić Emina, IX-4, OŠ „Safvet-beg-Bašagić“ Visoko – Tajna soba u kući mog djeda      31. Šabić Mirza, VIII1,  Prva osnovna škola Zavidovići – Tajna soba u kući mog djeda     

32. Hana Omerdić, VI-a, OŠ „Mehmedalija Mak Dizdar“ Zenica – Tajna soba u kući mog djeda        

33. Hodžić Adna, IX-2, OŠ Skender Kulenović, Zenica – Putovanje s Malim Princom           34. Evel  Smriko, IX –a, OŠ Hasan  Kjafija Pruščak, Zenica – Putovanje s Malim Princom       35.  Alina Skopljak, VII-3, OŠ Ćamil Sijarić“ Nemila – Tajna soba u kući moga djeda          36. Hatidža Valjevac, IX2, OŠ „Skender Kulenović“ Zenica – Putovanje s Malim Princom              

37. Lana Puljić, VII, OŠ „Enver Čolaković“ Breza – Tajna soba u kući mog djeda         

38. Lejla Čiva, VII, OŠ „Enver Čolaković“ Breza – Moj grad u 3022. godini                  

39. Aldin Efendić, VI, OŠ „Enver Čolaković“ Breza – Moj grad u 3022. godini              

40. Ajna Mehinović, VIII3, OŠ „Huso Hodžić“ Tešanj – Moj grad u 3022. godini                               41. Emina Topovčić. IXc, JU OŠ “Maglaj” Maglaj – Putovanje s Malim Princom              

42. Mirnes Begović, VII-2, OŠ „Abdulvehab Ilhamija“ Kalošević, Tešanj – Tajna soba u kući mog djeda   

43. Umihana Duranović, IX-2, JU OŠ „Edhem Mulabdić“ Zenica – Tajna soba u kući mog djeda   

44. Čaluk Emina, 9d, OŠ „Hamdija Kreševljaković“ Kakanj – Tajna soba u kući mog djeda       

45. Advija Pivić, VIII-4,  OŠ “Ćamil Sijarić” Nemila – Moj grad u 3022. godini                   46. Amerisa Turčinović, VIII, O.Š. „Novi Šeher“ – Tajna soba u kući mog djeda         

47.   Henna Mujić, IX-1, OŠ Skender Kulenović, Zenica – Tajna soba u kući mog djeda          48. Amera Čaluk, IX-1, JU OŠ Omer Mušić“ Kakanj – Tajna soba u kući mog djeda            49.  Amina Curić, VIII-d, OŠ „Musa Ćazim Ćatić“ Blatuša – Tajna soba u kući mog djeda       50. Tarik Selimspahić, VI, OŠ „Aleksa Šantić“ Perin Han – Tajna soba u kući mog djeda      

Umihana Krličević Omerović

Predsjednica Udruženja za kulturu Kontrast

Radio Olovo

Pročitajte cijeli članak